Logo BIP Logo ePUAP
Biuletyn Informacji Publicznej
herb jednostki
Urząd Miejski w Dębnie
System eBoi

eBoi
Jak załatwić sprawę?

System eWrota

eWrota
BIPy jednostek organizacyjnych.

UCHWAŁA NR IV/18/2002

Dębno, dn

UCHWAŁA NR IV/18/2002

RADY MIEJSKIEJ W DĘBNIE

z dnia 30 grudnia 2002 r.

w sprawie : wprowadzenia regulaminu dostarczania wody i odprowadzania

ścieków na terenie gminy Dębno

Na podstawie art. 18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r o samorządzie gminnym - tekst jednolity z 2001 r. / Dz. U. Nr 142 poz.1591 z późniejszymi zmianami / oraz art. 19 ust. 1 i art. 32 ust.3 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków / Dz. U. Nr 72 poz. 747/ uchwala co następuje :

§ 1.

Rada Miejska w Dębnie uchwala oraz wprowadza na terenie miasta i gminy Dębno regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków stanowiący załącznik Nr 1 do niniejszej Uchwały.

§ 2.

Wykonanie Uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta i Gminy w Dębnie.

§ 3.

Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

Załącznik Nr 1 do Uchwały

Nr IV/18/2002 z dn. 30.12.02

Regulamin

dostarczania wody i odprowadzania ścieków

Rozdział I

Postanowienia ogólne

§ 1

  1. Regulamin niniejszy dotyczy zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Dębno.

  2. Poprzez zbiorowe zaopatrzenie w wodę rozumie się działalność Przedsiębiorstwa polegającą na ujmowaniu, uzdatnianiu i dostarczaniu wody.

  1. Przez zbiorowe odprowadzanie ścieków rozumie się działalność Przedsiębiorstwa polegającą na odprowadzaniu i oczyszczaniu ścieków.

  2. Ilekroć w regulaminie niniejszym używa się określenia „ustawa” należy przez to rozumieć ustawę z dnia 07 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz.747).

§ 2

Odbiorcą usług w znaczeniu niniejszego regulaminu jest każdy, kto korzysta z usług wodociągowo-kanalizacyjnych w zakresie zbiorowego zaopatrzenia

w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na podstawie zawartej umowy zwanej dalej Odbiorcą.

§ 3

Przedsiębiorstwo wykonuje swoją działalność w oparciu o zezwolenie na prowadzenie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków .

§ 4

Celem niniejszego regulaminu jest :

  1. określenie praw i obowiązków przedsiębiorstwa oraz odbiorców usług,

  2. ustanowienie warunków przyłączenia do sieci zgodnie z art. 15 ust. 4 ustawy

  3. udostępnienia wszystkim potencjalnym odbiorcom informacji o możliwościach dostępu i warunkach przyłączenia do sieci,

  4. udostępnienie istniejącym i przyszłym odbiorcom informacji nt.: wzajemnych praw i obowiązków przedsiębiorstwa i odbiorców usług.

Rozdział II

Minimalny poziom usług świadczonych przez przedsiębiorstwo .

§ 5

Przedsiębiorstwo, zgodnie z przepisami ustawy ma obowiązek zapewnić:

  1. zdolność posiadanych urządzeń wodociągowo - kanalizacyjnych do realizacji dostaw wody w wymaganej ilości i pod odpowiednim ciśnieniem oraz dostawy wody i odprowadzania ścieków w sposób ciągły i niezawodny, a także zapewnić należytą jakość, zgodnie z określonymi wymaganiami dotyczącymi, dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków.

  2. spełnić wymagania w zakresie jakości usług wodociągowo-kanalizacyjnych , określonych w zezwoleniu na prowadzenie zbiorowego zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków

  3. spełnić warunki wprowadzania ograniczenia dostarczania wody w przypadku wystąpienia jej niedoboru, określonych w zezwoleniu.

§ 6

  1. Przedsiębiorstwo obowiązane jest do zapewnienia prawidłowej eksploatacji posiadanej sieci wodociągowej i kanalizacyjnej.

  2. Przedsiębiorstwo jest obowiązane do regularnego informowania zarządu gminy o jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi.

§ 7

  1. Przedsiębiorstwo zobowiązane jest do zainstalowania i utrzymania u Odbiorcy wodomierza głównego wraz z zaworem głównym za wodomierzem.

  2. Zawór główny za wodomierzem jest miejscem wydania rzeczy w rozumieniu kodeksu cywilnego, jak również miejscem rozdziału sieci i instalacji wewnętrznej.

§ 8

Przedsiębiorstwo ma prawo odmówić przyłączenia do sieci jeśli przyłącze zostało wykonane bez uzyskania zgody Przedsiębiorstwa bądź zostało wykonane niezgodnie z wydanymi warunkami technicznymi.

§ 9

Przedsiębiorstwo może odciąć dostawę wody lub zamknąć przyłącze kanalizacyjne w przypadkach i na warunkach określonych w art.8 ustawy.

§ 10

Przedsiębiorstwo może odmówić ponownego zawarcia umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków, jeśli nie zostały usunięte przeszkody będące przyczyną zaniechania świadczenia usług.

Rozdział III

Szczegółowe warunki i tryb zawierania umów z odbiorcami usług

§ 11

1.Dostarczanie wody lub odprowadzanie ścieków odbywa się na podstawie umowy o zaopatrzeniu w wodę lub odprowadzaniu ścieków zawartej między przedsiębiorstwem a odbiorcą.

2.Zawarcie umowy następuje na pisemny wniosek osoby, której nieruchomość została przyłączona do sieci.

3.Umowa może być zawarta z osobą, która posiada tytuł prawny do korzystania z obiektu budowlanego, do którego ma być dostarczona woda lub, z której mają być odprowadzone ścieki, a w uzasadnionych przypadkach z osobą, która korzysta z nieruchomości o nieuregulowanym stanie prawnym.

§ 12

1.Umowa o której mowa w § 11 pkt.1 zawiera w szczególności

postanowienia dotyczące :

  1. ilości i jakości świadczonych usług wodociągowych lub kanalizacyjnych

oraz warunków ich świadczenia,

b. sposobu i terminów wzajemnych rozliczeń,

c. praw i obowiązków stron umowy,

d. procedur i warunków kontroli urządzeń wodociągowych i urządzeń

kanalizacyjnych,

e. dokumentów upoważniających do wstępu na teren nieruchomości i do

pomieszczeń odbiorcy usług

f. zasady udzielania upustów w przypadku obniżenia jakości wody

g. ustaleń zawartych w zezwoleniu , o którym mowa w art. 18 ustawy,

h. okresu obowiązywania umowy oraz odpowiedzialności stron za

niedotrzymanie warunków umowy, w tym warunków wypowiedzenia.

§ 13

  1. Jeżeli nieruchomość zabudowana jest budynkami wielolokalowymi, umowa zawierana jest z właścicielem budynku lub zarządcą nieruchomości wspólnej,

  2. Na wniosek właściciela lub zarządcy budynku wielolokalowego, o którym mowa w ust.3 Przedsiębiorstwo zawiera umowy z korzystającymi z lokali osobami, jeżeli są spełnione następujące warunki:

  1. wszystkie lokale wyposażone są w zainstalowane wodomierze, spełniające wymagania norm jakościowych, zgodnie z obowiązującymi warunkami technicznymi w sposób uzgodniony z Przedsiębiorstwem,

  2. możliwy jest odczyt wodomierzy,

  3. wnioskodawca i przedsiębiorstwo ustalili sposób rozliczeń różnic wskazań między wodomierzem głównym a wodomierzami zainstalowanymi w poszczególnych lokalach oraz zasady ich utrzymania co winien udokumentować stosownymi zgodami lokatorów,

  4. uzgodniony został przez strony sposób przerwania dostarczania wody do lokalu bez zakłócenia dostaw w pozostałych lokalach.

§ 14

  1. Umowa może być zawarta na czas nieokreślony lub określony.

  2. Umowa winna określać możliwość jej rozwiązania w przypadkach określonych przepisami kodeksu cywilnego oraz art.8 ustawy.

  1. Umowa zawarta na czas nieokreślony winna dopuszczać jej rozwiązanie przez Odbiorcę za wypowiedzeniem lub na zgodny wniosek stron.

  2. Rozwiązanie lub wygaśnięcie umowy skutkuje zastosowaniem przez Przedsiębiorstwo środków technicznych uniemożliwiających dalsze korzystanie z usług.

§ 15

W umowach dotyczących odprowadzania ścieków Przedsiębiorstwo uwzględnia postanowienia wynikające z rozporządzenia ministra właściwego do spraw gospodarki przestrzennej i mieszkaniowej wydanego na podstawie art.11 ustawy.

§ 16

Treść umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków nie może ograniczać praw i obowiązków stron, wynikających z przepisów ustawy, z przepisów wykonawczych do ustawy oraz niniejszego statutu.

§ 17

Integralną częścią umowy o zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków stanowi załącznik, składany przez odbiorcę usług przy zawieraniu umowy i aktualizowany każdorazowo po zmianie warunków korzystania z usług, określający charakterystykę zużycia wody oraz rodzaj , ilość , a w przypadku przemysłowych odbiorców usług , również jakość odprowadzanych ścieków.

§ 18

Przedsiębiorstwo ma prawo odmówić zawarcia umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków, gdy wnioskodawca nie spełni warunków określonych w art.6 ustawy.

Rozdział IV

Sposób rozliczeń w oparciu o ceny i stawki opłat ustalone w taryfach.

§ 19

Podstawowe zasady rozliczeń za zaopatrzenie w wodę i odprowadzenie ścieków określają przepisy ustawy stanowią, że :

1. rozliczenia za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków są prowadzone przez Przedsiębiorstwo z odbiorcami usług na podstawie określonych w taryfach cen i stawek opłat oraz ilości dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków.

2.ilość dostarczonej wody ustala się na podstawie odczytu wodomierza

głównego a w przypadku jego braku w oparciu o przeciętne normy

zużycia wody , ustalone na podstawie rozporządzenia o którym

mowa w art. 27ust.3 ustawy.

  1. w przypadku zawarcia umów z użytkownikami lokali w budynkach wielolokalowych ilość dostarczonej wody ustala się na podstawie zainstalowanych tam wodomierzy, z uwzględnieniem różnicy wynikającej pomiędzy odczytem na wodomierzu głównym, a sumą odczytów z wodomierzy w lokalach.

4.przypadku awarii wodomierza stosuje się zasady określone w § 19

ust.2

5.Ilość odprowadzanych ścieków ustala się na podstawie wskazań

urządzeń pomiarowych , w razie braku urządzeń pomiarowych ilość

odprowadzanych ścieków ustala się na podstawie umowy lub jako

równą ilości dostarczonej wody.

6.w rozliczeniach ilości odprowadzanych ścieków ilość bezpowrotnie

zużytej wody uwzględnia się wyłączenie w przypadkach, gdy

wielkość jej zużycia na ten cel ustalona jest na podstawie dodatko

wego wodomierza zainstalowanego na koszt odbiorcy usług.

§ 20

Przy rozliczeniach z odbiorcami, Przedsiębiorstwo obowiązane jest stosować taryfę zatwierdzoną uchwałą rady gminy bądź wprowadzoną w trybie art. 24 ust.8 ustawy.

§ 21

Taryfa wymaga ogłoszenia w miejscowej prasie, co najmniej na 7 dni przed wejściem jej w życie.

§ 22

  1. Taryfa obowiązuje przez 1 rok.

  2. Zmiana taryfy nie wymaga zmiany umowy o dostarczenie wody i odprowadzanie ścieków.

§ 23

Zgodnie z przepisami rozporządzenia, o którym mowa w art.27 ustawy :

a/ odbiorca usług dokonuje zapłaty za dostarczona wodę i

odprowadzone ścieki w terminie określonym w umowie lub fakturze,

który nie noże być krótszy niż 14 dni od daty jej dostarczenia,

b/ zgłoszenie przez odbiorcę usług zastrzeżeń do wysokości rachunku

nie wstrzymuje jego zapłaty,

c/ w przypadku nadpłaty , zalicza się ją na poczet należności

przyszłych, lub na żądanie odbiorcy usług , zwraca się terminie 14

dni od dnia złożenia wniosku w tej sprawie.

Rozdział V

Warunki techniczne przyłączenia do sieci

§ 24

Zakres budowy urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych realizowanej i finansowanej przez przedsiębiorstwo oraz przez osoby ubiegające się o przyłączenie nieruchomości do sieci określają przepisy ustawy, stanowiąc :

1/ przedsiębiorstwa wodociągowo-kanalizacyjne są obowiązane zapewnić realizację budowy i rozbudowy urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, ustalonych przez gminie w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy oraz miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego w zakresie uzgodnionym w wieloletnim planie rozwoju i modernizacji,

2/ realizację budowy przyłączy do sieci oraz studni wodomierzowej, pomieszczenia przewidzianego do lokalizacji wodomierza głównego i urządzenia pomiarowego zapewnia na własny koszt osoba ubiegająca się o przyłączenie nieruchomości do sieci,

3/koszty zainstalowania i utrzymania wodomierza głównego pokrywa przedsiębiorstwo, a urządzenia pomiarowego do odbioru ścieków odbiorca usług.

§ 25

  1. W przypadkach, gdy plany inwestycyjne właścicieli lub zarządców nieruchomości wyprzedzają plan inwestycyjny przedsiębiorstwa , mogą oni wybudować na własny koszt, w porozumieniu z tym przedsiębiorstwem i gminą , urządzenia wodociągowe i kanalizacyjne niezbędne do korzystania z usług.

  2. Urządzenia , o których mowa w ust. 1 podlegają odpłatnemu przekazaniu gminie lub przedsiębiorstwu na zasadach określonych w art. 31 ustawy.

§ 26

  1. Przyłączenie nieruchomości do sieci wodociągowej lub kanalizacyjnej odbywa się na wniosek osoby ubiegającej się o przyłączenie.

  2. Osoba o której mowa w ust. 1 musi posiadać tytuł prawny do korzystania z nieruchomości, która ma być przyłączona do sieci.

  3. Wzór wniosku, o którym mowa w ust. 1 ustala przedsiębiorstwo i stanowi załącznik Nr 1 do niniejszego regulaminu.

  4. Przedsiębiorstwo po otrzymaniu wniosku określa warunki techniczne na przyłączenie nieruchomości i przekazuje wnioskodawcy wraz z projektem umowy o przyłączenie, w terminie nie dłuższym niż 30 dni od dnia złożenia wniosku.

  5. Warunki przyłączenia ważne są dwa lata.

  6. Warunkiem przystąpienia do wykonania robót przyłączeniowych jest wcześniejsze uzgodnienie dokumentacji technicznej z Przedsiębiorstwem.

  7. Przed podpisaniem umowy na dostawę wody lub odprowadzanie ścieków Przedsiębiorstwo dokonuje odbioru wykonanego przyłącza pod kątem spełnienia warunków technicznych.

§ 27

  1. Jeżeli umowa o dostarczenie wody lub odprowadzanie ścieków nie stanowi inaczej, odbiorca odpowiada za zapewnienie niezawodnego działania posiadanych instalacji i przyłączy wodociągowych lub instalacji i przyłączy kanalizacyjnych z urządzeniem pomiarowym włącznie.

  2. Wodomierze poza wodomierzem głównym są częścią instalacji wewnętrznej i ich montaż, utrzymanie oraz legalizacja obciąża eksploatatora instalacji.

§ 28

Przedsiębiorstwo ma prawo odmówić przyłączenia do sieci jeśli przyłącze zostało wykonane bez uzyskania zgody przedsiębiorstwa bądź zostało wykonane niezgodnie z wydanymi warunkami.

Rozdział VI

Możliwości dostępu do usług

wodociągowo-kanalizacyjnych

§ 29

Potencjalni odbiorcy usług wodociagowo-kanalizacyjnych mogą uzyskać informacje dotyczące dostępności tych usług :

1/ w Urzędzie Miasta i Gminy Dębno, który udostępnia nieodpłatnie

wgląd :

a/ w studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania

przestrzennego gminy,

b/ w miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego,

c/ w regulamin świadczenia usług,

d/ w warunki udzielania zezwolenia na prowadzenie zbiorowego

zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków.

2/ w Przedsiębiorstwie , które udostępnia nieodpłatnie:

a/ wgląd w wieloletnie plany rozwoju i modernizacji,

b/ w plany inwestycyjne,

c/ w regulamin świadczenia usług.

Rozdział VII

Sposób postępowania w przypadku niedotrzymania ciągłości usług i odpowiednich parametrów dostarczanej wody i odprowadzanych ścieków, a w szczególności sposoby załatwiania reklamacji i wymiany informacji.

§ 30

Przedsiębiorstwo winno zapewnić odbiorcom należyty poziom usługi a szczególnie wyodrębnić stanowisko pracy do spraw obsługi klienta.

§ 31

1.Przedsiębiorstwo zobowiązane jest do udzielenia na życzenie klienta lub z własnej inicjatywy pełnej informacji dotyczącej realizacji usługi, a przede wszystkim informacji taryfowych, występujących zakłóceń zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków oraz awarii urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych.

2.Wstrzymanie zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków może nastąpić bez uprzedniego zawiadomienia odbiorców w przypadkach , gdy występują warunki stwarzające zagrożenie dla życia, zdrowia i środowiska lub uniemożliwiające świadczenie usług , w szczególności :

a/ z powodu awarii sieci nie ma możliwości prowadzenia zaopatrzenia w

wodę lub odprowadzania ścieków,

b/dalsze funkcjonowanie sieci stwarza bezpośrednie zagrożenie dla

życia, zdrowia lub środowiska.

3. O przewidzianych zakłóceniach w realizacji usług zaopatrzenia w wodę lub odprowadzania ścieków Przedsiębiorstwo winno uprzedzić odbiorców w sposób zwyczajowo przyjęty.

4.W razie przerwy w dostawie wody przekraczającej 12 godzin Przedsiębiorstwo powinno zapewnić zastępczy punkt poboru wody i poinformować odbiorcę o jego lokalizacji.

§ 32

Jeżeli strony nie ustaliły w umowie o zaopatrzeniu w wodę i odprowadzanie ścieków inaczej, obowiązują następujące wymagania w zakresie udzielania informacji i odpowiedzi, w związku z niedotrzymaniem ciągłości usług i odpowiednich parametrów dostarczonej wody i wprowadzanych do sieci kanalizacyjnej ścieków :

  1. udzielanie odpowiedzi na żądanie odbiorców następuje w ciągu :

a/ 12 godzin - na telefoniczne żądanie określenia przewidywanego

terminu usunięcia przerwy i zakłóceń w świadczeniu usług,

b/ 7 dni - na pisemne żądanie usunięcia przerw i zakłóceń , o

których mowa w pkt.a

c/ 14 dni - na pisemne i telefoniczne skargi i zażalenia ,

wymagające przeprowadzenia postępowania wyjaśniającego.

§ 33

Przedsiębiorstwo zobowiązane jest do zawiadamiania odbiorców usług o planowanych zmianach warunków technicznych zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków z wyprzedzeniem umożliwiającym dostosowanie instalacji do nowych warunków, nie krótszym niż 12 miesięcy .

§ 34

1.Odbiorca usług ma prawo zgłaszania reklamacji dotyczących ilości i jakości świadczonych usług oraz wysokości opłat za usługi.

2.Reklamacje , o których mowa w ust. 1 , wnoszone są na piśmie osobiście przez zainteresowanego w siedzibie przedsiębiorstwa, listem poleconym lub za pomocą poczty elektronicznej i rozpatrywane są przez zarząd przedsiębiorstwa.

2.Przedsiębiorstwo zobowiązane jest do powiadomienia zainteresowanego o sposobie załatwienia reklamacji w terminie 14 dni od daty wpływu.

Rozdział VIII

Obowiązki odbiorców usług

§ 35

Odbiorca usług jest zobowiązany do :

  1. racjonalnego gospodarowania wodą i użytkowania jej zgodnie z przeznaczeniem,

  2. niezawodnego działania posiadanych instalacji i przyłączy wodociągowych lub instalacji i przyłączy kanalizacyjnych z urządzeniem pomiarowym włącznie, jeśli umowa nie stanowi inaczej,

  3. zapewnienia niezawodnego działania wodomierzy i urządzeń

pomiarowych poprzez ich odpowiednie zabezpieczanie przed

uszkodzeniami mechanicznymi lub skutkami niskich temperatur, a

także prawidłowe utrzymanie studzienki czy też pomieszczenia, w

którym są zamontowane oraz dostępu osób nieuprawnionych do tych

pomieszczeń.

4.natychmiastowego powiadamiania Przedsiębiorstwa o wszelkich

uszkodzeniach wodomierza głównego lub urządzenia pomiarowego w

tym o zerwaniu plomby.

5.powiadamiania Przedsiębiorstwa o zmianach własnościowych

nieruchomości lub zmianach użytkowania lokalu.

6.powiadominia Przedsiębiorstwa o wszelkich zmianach technicznych w

instalacji wewnętrznej, które mogą mieć wpływ na działanie sieci.

7.natychmiastowego powiadomienia Przedsiębiorstwa o zrzutach

awaryjnych lub zmianie jakości ścieków odbiegających od warunków

umowy.

§ 36

Odbiorcy usług zobowiązani są do korzystania z zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków w sposób zgodny z przepisami ustawy i nie powodujący pogorszenia jakości usług świadczonych przez Przedsiębiorstwo oraz nie utrudniający działalności Przedsiębiorstwa, a w szczególności do:

1.użytkowania instalacji wodociągowej w sposób eliminujący możliwość wystąpienia skażenia chemicznego lub bakteriologicznego wody w sieci wodociągowej na skutek cofnięcia się wody z instalacji wodociągowej, powrotu ciepłej wody lub wody z instalacji centralnego ogrzewania,

2.użytkowania instalacji kanalizacyjnej w sposób nie powodujący zakłóceń funkcjonowania sieci kanalizacyjnej,

3.poinformowania Przedsiębiorstwa wodociągowo - kanalizacyjnego o własnych ujęciach wody w celu prawidłowego ustalania opłat za odprowadzanie ścieków,

4.wykorzystanie wody z sieci wodociągowej i przyłącza kanalizacyjnego wyłącznie w celach określonych w warunkach przyłączenia do sieci.

5. Zabezpieczenia przed dostępem osób nie uprawnionych do pomieszczenia, w którym zainstalowany jest wodomierz,

6.Umożliwienie upoważnionym przedstawicielom przedsiębiorstwa wstępu na teren nieruchomości i do pomieszczeń w celach określonych przepisami ustawy oraz niniejszego regulaminu.

Rozdział IX

Postanowienia końcowe

§ 37

Regulamin niniejszy został zatwierdzony uchwałą Rady Miejskiej w Dębnie Nr IV/18/2002 z dnia 30 grudnia 2002 r i obowiązuje po upływie 14 dni od ukazania się w Dzienniku Urzędowym Województwa Zachodniopomorskiego.

§ 38

W sprawach nie objętych niniejszym regulaminem obowiązują przepisy prawa, a w szczególności ustawy z dnia 07 czerwca 2001 roku o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. Nr 72, poz. 747) wraz z przepisami wykonawczymi wydanymi na podstawie ustawy.

§ 39

Przedsiębiorstwo wodociągowo - kanalizacyjne zobowiązane jest do bezpłatnego dostarczania niniejszego regulaminu odbiorcom jego usługi.

Dębno, dnia ..................................

Do Przedsiębiorstwa ................

................................................

...............................................

W N I O S E K

o przyłączenie do sieci wodociągowej kanalizacyjnej

Nazwisko i Imię / Nazwa...............................................................................

.....................................................................................................................

Adres zamieszkania/Siedziba .......................................................................

....................................................................................................................

NIP ..............................................................................................................

Proszę o wydanie warunków przyłączenia do sieci wodociągowej , kanalizacyjnej dla nieruchomości położonej w ..............................................

przy ul. ....................................... ( działka nr .....................................)

1.Przeznaczenie wody na cele .....................................................................

2.Ilość odprowadzonych ścieków

a/ ścieki bytowe ....................................... m3/d

b/ ścieki przemysłowe .............................. m3/d

skład ścieków przemysłowych :

BZT 5 ........................................................................................

ChZT .........................................................................................

Zawiesina ogólna .......................................................................

Substancje ekstrahujące się eterem naftowym

..................................................................................................

azot ogólny ................................................................................

metale ciężkie ............................................................................

pH..............................................................................................

temperatura .............................................................................

3.Charakterystyka techniczna obiektu, do którego doprowadzona będzie

woda, z którego odprowadzane będą ścieki :

a/ powierzchnia użytkowa ....................................................m2

b/ wyposażenie sanitarne :

    • umywalka ...............................szt.

    • wanna ....................................szt.

    • natrysk ..................................szt.

    • zlewozmywak .........................szt.

    • ubikacja ................................szt.

    • ................... ........................szt.

    • sposób przygotowania ciepłej wody .............................................

4.Ilość zamieszkałych/zatrudnionych osób .............................................

5. Powierzchnia działki ogółem ..........................................................m2

w tym : powierzchnia zabudowy .....................................................m2

powierzchnia terenów zielonych .........................................m2

  1. Proponowany termin rozpoczęcia poboru wody ..................................

.................................

/ podpis /

Załączniki :

  1. Dokument stwierdzający tytuł prawny do korzystania z nieruchomości.

  2. Mapa sytuacyjno-wysokościowa.

Załączniki do pobrania

Pobierz
Pobierz spakowane pliki

Metadane - wyciąg z rejestru zmian

Akcja Osoba Data
Dodanie dokumentu: 19-03-2003 11:32
Osoba, która wytworzyła informację lub odpowiada za treść informacji: 19-03-2003
Ostatnia aktualizacja: - 19-03-2003 11:32